Blog

Back to school - Hogyan kezdjük sikeresen az új tanévet?

Kedves Kollégák!

Az alábbiakban néhány tippet szeretnék adni az első órákra, amikor egy osztályból közösséget kell kialakítanunk, meg kell alapozunk az egész éves munka menetét, és el kell fogadtatnunk szerepünket tanárként tanulóinkkal.

A cikkben egy letölthető sablon is található!

 

 

Karafa Sándor
2023.01.07 11:31
5 újabb játék az évkezdéshez

Kedves Kolléga!

Az alábbiakban ismét néhány olyan játékot ajánlok Neked, amelyekhez sem különösebb előkészületekre, sem nehezen beszerezhető segédeszközöre nincsen szükség, de szórakoztató módon indítható velük a tanév. Ismétléshez is jól használható, de önmagukban is vidám perceket okoznak a diákoknak, mivel mozgásra és versengésre épülnek.

Mit kell tudni az óravázlatokat tartalmazó gyűjteményekről?

Kedves Kollégák!

Sokan szeretnék tudni, mit tartalmaznak az oldalon található óravázlat-gyűjtemények, mert nem tudják eldönteni, érdemes lenne-e számukra megvásárolni a terméket.

Az alábbiakban egy kis ismertetőben összefoglaltam a legfontosabb tudnivalókat. Segítségével bepillantást nyerhettek egy ilyen kollekció tartalmába, felépítésébe.

A képes bemutató alapján szerintem egyértelműen látni fogjátok, hogy milyen hasznos segédanyagokhoz juthattok hozzá ezekkel az anyagokkal.

5 TIPP - Amit eddig nem tudtál a magyarérettségiről

Kedves Érettségiző! Kedves Kolléga!

Ez a bejegyzés 5 olyan titkot tartalmaz, amit sokan nem tudnak az érettségiről.

Pedig a segítségükkel sokkal több pontot szerezhetsz a vizsgán, akár jegyet is javíthatsz velük.

Remélem, hogy neked is hasznodra válnak!

5 ötlet Tonke Dragt: Levél a királynak című művének tanításához

Kedves Kolléga!

Az új Nemzeti Alaptanterv előírja egy választható világirodalmi ifjúsági regény megismertetését, és mivel Tonke Dragt a kötelező szerzők között szerepel, ezért a szerző Levél a királynak című műve kihagyhatatlanná vált a tananyagból.

Az alábbiakban öt megközelítési szempontot szeretnék javasolni a feldolgozáshoz.

Karafa Sándor
2023.02.08 16:28
5 könyv a tanári munka tervezéséhez
Kedves Kolléga!
Ebben a bejegyzésben öt olyan könyvet szeretnék ajánlani, amelyek akár „kötelező olvasmányok” is lehetnének a tanárok számára. Óratervek összeállításához, feladatok készítéséhez, de különféle foglalkozások (verseny, kirándulás, osztályfőnöki óra) tervezéséhez is rengeteg ötletet meríthetünk belőlük.
(A bejegyzés nem szponzorált, a szerző magánvéleményét tükrözi.)

 

 

5 ötlet a mesterséges intelligencia használatára a tanítás során

Kedves Kolléga!

Az elmúlt hetekben rengeteg cikk jelent meg az OpenAI által fejlesztett mesterséges intelligenciáról. A csevegőrobot nemcsak beszélgetni képes, hanem fejlett funkciókkal bír, főképpen a szövegalkotás terén. Nem véletlenül kezdték el használni a diákok is: akár házi feladatot vagy fogalmazást is tud írni ez az okos program. A híradásokban az ezzel kapcsolatos félelmek és etikai kérdések is megjelennek, de nézzük a fejlődés jó oldalát! A mesterséges intelligencia nekünk tanároknak is sokat tud segíteni. Az alábbiakban öt lehetőséget mutatok be ezek közül, de érdemes kísérletezni: sokkal többet tudhat a csevegőbot, mint sejtenénk!

Karafa Sándor
2023.01.07 11:31
5 játék az évkezdéshez

Kedves Kolléga!

Az alábbiakban néhány olyan játékot ajánlok Neked, amelyekhez sem különösebb előkészületekre, sem nehezen beszerezhető segédeszközöre nincsen szükség, de szórakoztató módon indítható velük az év. Ismétléshez is jól használható, de önmagukban is vidám perceket okoznak a diákoknak, mivel mozgásra és versengésre épülnek.